Usługa zamiatania terenów zewnętrznych szczególnie po okresie zimowym jest istotną częścią dbałości o tereny utwardzone.

Wykorzystywane w okresie zimowym środki do uszorstniania nawierzchni w zbyt dużych ilościach mogą prowadzić do niszczenia/ nadmiernego ścierania czy wytrawiania nawierzchni.

Zarządcy dróg są zobowiązani do zamiatania chodników oraz dróg. Dbałość o nawierzchnię pozwala na zachowanie jej w dobrym wyglądzie przez dłuższy czas.

Jakie rozwiązania stosować do zamiatania nawierzchni?

  • Pracę ręczną korzystając z mioteł
  • Zamiatarki pchane
  • Zamiatarki samojezdne
  • Zamiatarki samojezdne ze zbiornikiem na zmiotki
  • Zamiatarki drogowe

Na małych powierzchniach, schodach, kładkach zdecydowanie bardziej sprawdzi się praca ludzka. Będzie ona dłuższa, ale dokładna.

 

oczyszczanie ulic

Wykorzystanie zamiatarki mechanicznej na terenach mocno zabrudzonych

W przypadku zamiatania większych terenów mocno zabrudzonych zamiatarka mechaniczna będzie najlepszym rozwiązaniem.

Samojezdne zamiatarki mogą pracować z prędkością około 12000m2 na godzinę. Dodatkowo zbiornik na odpady ma około 1m3 zsypu co w przypadku powierzchownego sprzątania może wystarczyć na 8 godzin pracy urządzenia. Oczywiście te parametry zmieniają się w przypadku znacznego i ciężkiego do usunięcia zanieczyszczenia.

Zamiatarki drogowe są gabarytowo największe i mogą poruszać się tylko po drogach lub bardzo dużych placach. Kierowca tego typu zamiatarek musi posiadać prawo jazdy kat. C. Ciekawostką jest fakt, że kierujący siedzi po prawej stronie pojazdu.

Zamiatarką mechaniczną zbiera odpady do zbiornika tym samym wytwarzając odpady o kodzie 200303- odpady z zamiatania ulic i placów.

Dodatkowym atutem niektórych zamiatarek są specjalne przystawki, które mogą służyć do usuwania przerostów traw i chwastów. Specjalne szczotki zamocowane na ruchomym ramieniu wyposażone we włókna wykonane z tworzyw sztucznych lub mieszanych tworzyw sztucznych i metalowych pozwalają przy jednoczesnym zamiataniu na wyrywanie i zbieranie ziemi przerośniętej na chodnik.

Jest wiele rozwiązań, które powodują, że na terenach utwardzonych jest czysto.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł i czujesz, że potrzebujesz pozamiatać swoją powierzchnię zadzwoń i umów się na wycenę: 533 558 999. Chętnie pomożemy!